1’İNCİHACILAR KAR VE KAYAK ETKİNLİĞİ BAŞLADI


                Hacılar Belediyesi ve Hacılar Kaymakamlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen 1’inci Hacılar kar ve kayak etkinliği başladı.

Vali Süleyman Kamçı, Hacılar Kaymakamı Haluk Sezen, Belediye Başkanı Doğan Ekici ve çok sayıda davetli ve vatandaşın katıldığı etkinlik, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Veli Alparslan hoca tarafından, Türk Silahlı Kuvvetlerince gerçekleştirilen Zeytin Dalı Operasyonunda görev yapan Mehmetçiğimiz için yapılan dua ile başladı.

Etkinlikte ilk olarak Erciyes ve Yılkı Atları Fotoğraf sergisi gezildi. Daha sonra Afrikalı Ali ve Arzu Yanardağ’ın sunumuyla sürdürülen programda, Büyükşehir Belediyesi Mehter takımı sahne alarak bir konser verdi.

Katılımcıların kıyasıya yarıştığı kayak ve kızak yarışmaların ardından sahneye gelen Türk Müziğinin sevilen sesi Sami Çelik, seslendirdiği birbirinden güzel kahramanlık türküleri ile vatandaşlara hoş bir gün yaşattı. Konserde zaman zaman vatandaşlarda sanatçıya eşlik etti.

1’inci Hacılar Kar ve Kayak etkinliğinin birinci günü Bigwondergym Spor Salonunun Sportif gösterileri ile tamamlandı.  Etkinliğin, 11 Şubat 2018 Pazar günüde (yarın) bir dizi programla devam edeceği bildirildi.