HACILAR’DA KARLA MÜCADELE, TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR


ilçe genelinde etkili olan kar yağışı ile birlikte tedbirlerini alan Hacılar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

Gece saatlerinden itibaren başlayan ve ilçe genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle araç ve yaya ulaşımının aksamaması, günlük yaşamın kesintiye uğramaması için çalışan Fen İşleri Müdürlüğü karla mücadele ekipleri, başta ana arterler olmak üzere kar küreme ve tuzlama çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Kar yağışının görüldüğü ilk andan itibaren çalışmalara başlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gerektiğinde, 24 saat kesintisiz hizmet verdiğini vurgulayan Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, " Hacılarımıza, kar maşallah bereketi ile geldi. İlçemizde 25 santimetre, bağlarımızda elli santimetreye yakın kar yağdı. Bizlerde 2 adet kar küreme kamyonu, 1 adet büyük kepçe, 2 adet küçük kepçe, 1 adet greyder, 4 adet kamyon olmak üzere toplam 10 araç ve 55 personelimiz ile karla mücadelemize devam ediyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü ekibimiz, gece saatlerinden beri çalışmaya devam ediyor. Ana arterlerimiz açık, sokaklara da yarın gireceğiz. Bereket yağdı diye düşünüyorum ben, çok güzel oldu. İnşallah kazasız belasız hemşerilerimiz gidebilirler. Kolay gelsin.” şeklinde konuştu.