HİZMET VE YATIRIMA DÖNÜŞECEK


Mülkiyeti Hacılar Belediyesine ait olan Akaryakıt ve LPG İstasyonu ve bir adet arsa, 2886 sayılı devlet ihale kanununa istinaden kapalı teklif ve açık artırma usulü ile satıldı.

                Hacılar Belediyesi Meclis salonunda düzenlenen ve Belediye Encümen’inin gerçekleştirdiği ihaleye Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici başkanlık etti.

                Kapalı teklif ve açık artırma usulü ile gerçekleşen Akaryakıt ve Lpg İstasyonu ihalesine Hacılar Nakliyat, Özkan Petrol ve Ayhan Alan katıldı. 2 Milyon 300 Bin TL’lik muhammen bedelle başlayan ihalede en yüksek teklifi 3 Milyon TL ile Hacılar Nakliyat vererek, 3 Bin 173 metrekare alana sahip olan Akaryakıt ve LPG İstasyonunun yeni sahibi oldu.    

Diğer taraftan yine mülkiyeti Hacılar Belediyesi’ne ait olan Melikgazi İlçesi Altınoluk Mahallesinde bulunan, bin 273 metrekarelik bir adet arsanın da satış ihalesi gerçekleştirildi. 318 bin 480 TL muhammen bedelden satışa çıkarılan arsa, 350 bin TL ile en yüksek teklifi veren Mustafa Ejder tarafından satın alındı.

                İhalenin sonunda Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici gerçekleştirilen ihalenin Hacılara hayırlı olması temennisinde bulunarak, ilçeye yatırım ve hizmet olarak geri döneceğini sözlerine ekledi.