HACILAR’DA NEVRUZ COŞKUSU


Hacılar Ali İhsan Kalmaz Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen etkinlikle 21 Mart Türk Dünyası ve Toplulukları haftası ve Nevruz Bayramı, coşkulu bir şekilde kutlandı. 

Okul bahçesinde düzenlenen programa Hacılar Kaymakamı Haluk Sezen, Belediye Başkanı Doğan Ekici, İlçe Jandarma Komutanı Muhittin Doğan, Ak Parti Hacılar İlçe Başkanı Ahmet Övüç, Belediye Meclis Üyeleri, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Kerim Sandal tarafından yapılan, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından, Kazak ve Kırgız öğrencilerin okudukları Türk cumhuriyetlerine ait şiir ve türküler ile dombra dinletisi izleyiciler tarafından beğeniyle izlendi.  

Programda, oratoryo ve bayrak selamlama gösterisinin ardından yarışmalara geçildi. Protokol arasında düzenlenen yumurta kırma yarışmasını Ak Parti Hacılar İlçe Başkanı Ahmet Övüç kazandı. Öğrenciler arasında, ip çekme ve çuvalla yürüme yarışması düzenlendi.

                Örste demir dövme ve nevruz ateşi yakılmasıyla devam eden etkinlik, nevruz pilavı ikramı ile sona erdi.